Haber

Bakan Çavuşoğlu’na taziye çağrısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle birçok ülkeden gelen taziye çağrılarını kabul etti.

Merkezi Kahramanmaraş’ta olan ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na dünyanın dört bir yanından taziye telefonları ve mesajları gelmeye devam ediyor. Çavuşoğlu’nu arayıp taziyelerini iletenler arasında Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Güney Kore Dışişleri Bakanı Park Jin, Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi Yoshimasa, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Hissein Brahim Taha, Nepal Dışişleri Bakanı Bimala Rai Paudyal, Fildişi Sahili Dışişleri Bakanı Kandia Camara, Kuveyt Dışişleri Bakanı Salim bin Abdullah el-Cabir es-Sabah, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve Avrupa Birliği’nin (AB) Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oliver Varhelyi.

Kolombiya Dışişleri Bakanı Alvaro Leyva Duran, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Orta Afrika Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sylvie Baipo Temon ve Gambiya Dışişleri Bakanı Mamadou Tangara da Çavuşoğlu’na taziyelerini iletti.

Çavuşoğlu ise şimdiye kadar 45 telefon görüşmesi yaparak depreme başsağlığı diledi.

haberkecioren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu