Haber

Başkan Kartoğlu: “Kendi zihniyetindeki insanların şu anda Bahçeşehir’i nasıl betonlaştırdığına hep beraber şahit oluyoruz”

Başakşehir Belediye Lideri Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir’deki Şelale Park Evleri’nin yerleşim planına ait İBB CHP Meclis Üyesi Hayrettin Özbakır’ın iddiaları üzerine planlamaların dönemin CHP belediyesi tarafından yapıldığını belirterek, “Bahçeşehir’i savunduklarını anlatıyorlar. Kendi zihniyetindeki insanların şu anda Bahçeşehir’i nasıl betonlaştırdığına hep beraber şahit oluyoruz” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı’nda İBB CHP Meclis Üyesi Hayrettin Özbakır’ın Bahçeşehir’deki Şelale Park Meskenleri üzerinden ortaya attığı argümanlara ait açıklama yaptı. Planlamaların devrin CHP belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Lider Kartoğlu, “Anlattıkları konunun muhatapları da kendileri. Tahsis kararı alacak olan maddede planla ilgili yeni bir ticaret alanı yok, yer takası var” dedi.

“Sıfırdan bir imar yok”

Başkan Kartoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi idaresinin imarla ilgili uygulamalarının vakit konusunda ve uygulama konusunda ısrarlı bir halde karar çıkarmamasından kaynaklı muzdaripliğimizi, buradan tüm belediyelerimiz ismine iletmek istiyorum. Kararların çıkmamış olması ve bizim burada ısrar kararı olarak çıkarmış olmamız, bence İstanbul Büyükşehir Belediyesi idaresinin bir ayıbıdır. Burada takaslanan yer, mevcutta iki yerin birbiri ile yer değişmesidir. Sıfırdan bir imar değildir. Bunun altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Bahçeşehir’i betonlaştıran kendileri”

Konuşmasına çarpıcı tespitlerle devam eden Başkan Kartoğlu, “Bahçeşehir’le ilgili anlatılan kıssayı özetlersek burada plan tadilatı yapılmamış, geçmişte Bahçeşehir Belediyesi periyodunda yapılmış bir imar uygulaması anlatılıyor. İmar uygulamasını yapanlar kendileri. 2003 yılında yapılmış. Buradaki betonlaşmayı anlatıyor, halbuki buradaki emsalleri yükselten kendileri. Bu bahsedilen yerde daha komik, 2009 yılında Bahçeşehir’de CHP ilçe belediye başkanı adayı olarak yarışmaya katılan Mehmet Kaban isimli vatandaşın yönetiminde olan bir siteyi anlatıyor bize. Hem Bahçeşehir’i savunduklarını anlatıyorlar, hem kendi zihniyetindeki insanların şu anda Bahçeşehir’i nasıl betonlaştırdığına daima birlikte şahit oluyoruz. Biz kanaatlerimizi vatandaşlar için sunduk. Onlara hukuken aranması gereken bir şey varsa natürel ki hakkınızı arayabilirsiniz, dedik. Bunu her yerde de tekrarlıyoruz. Ancak burada ayıp kendilerinin. Bir de utanmadan kalkıp bu sıkıntıyı burada anlatıyor olmaları da çok komik. Ben, bilhassa buna misal öteki olayların da gösteriye dönüştürülerek anlatılmasını kabul etmiyorum” tabirlerini kullandı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu