Teknoloji

Bir Saatten Daha Fazlası: Apple Watch, Tansiyon Ölçümü ve Uyku Apnesi Tespit Özelliklerine Sahip Olacak!

Apple Watch’un 2024 yılında piyasaya sürülecek yeni modellerine dair söylentiler artmaya devam ediyor. İddiaya göre Watch 2024 serisinde tansiyon ölçme ve uyku apnesi tespit özellikleri bulunacak.

Detaylar ?

Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/feature…

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yakında çıkacak yeni akıllı saat serisi Apple Watch 2024 hakkında ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi.

Teknoloji devine yakınlığıyla tanınan ünlü Bloomberg yazarı Mark Gurman’a göre yeni akıllı saat modelleri, sağlık açısından oldukça faydalı bazı özelliklere ev sahipliği yapabilir.

Gurman, ilk olarak uzun süredir beklenen tansiyon ölçümü özelliğinin yeni Apple Watch’larla birlikte sunulacağını öne sürüyor.

Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, sensörler yardımıyla tansiyonlarının yükseliş eğiliminde olup olmadığını öğrenebilecek.

Apple Watch, kullanıcıların hipertansiyon atakları sırasında, tansiyonun yükselmesi durumunda yaşadıklarını doktorlara danışabilmeleri için yazabilecekleri sağlık notlarıyla da gelecek.

Mark Gurman, yeni tansiyon sensörünün zaman zaman tamamen doğru sonuçlar vermeyebileceğini ancak gelecekteki modellerin bu alanda mükemmel çalışacağını belirtiyor.

Mark Gurman’a göre Watch 2024 serisi, tansiyon sensörüne ek olarak uyku apnesini tespit edebilen yeni bir teknolojiye sahip olacak.

Kullanıcıların uyku sırasındaki nefes hareketlerini inceleyen akıllı saatler, uyku apnesi tespit edilmesi durumunda cihaz sahiplerini doktora başvurmaya yönlendirecek.

Peki Apple Watch’un olası yeni sağlık özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu