Haber

Bursa Yenişehir’de 15 yıldır dere suyu içiyorlar!

BURSA (İGFA) –İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Karaamca mahallesi sakinlerinin daveti üzerine sorunu yerinde incelediklerini ve köy sakinlerinin her an salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını vurgulayarak, “Bizler Karaamca Mahallesi sakinlerimizin bu çağda yaşadıkları su sorununu kalbimizde yaşlarla dinledik.”

“Bir an önce önlem alınmaz ve kontroller yapılmaz ise sağlıksız içme sularından kaynaklanan salgın hastalıklara karşı Karamca halkımızın büyük tehlike altında olduğu açıktır” diyen Önder Özel, ” yaklaşık 15 yıldır çözülmemiş sorunlarını paylaşıyor ve yaşadıkları zulme çözüm bulmak için bizden yardım istiyor. Mahalle sakinlerinin haklı taleplerini dikkatle dinleyerek notları aldıklarını söyledi.

Uzun yıllardır bu sorunu dile getiren mahalle sakinlerinin konuya gelen tüm yöneticilere sorunu ilettiklerini belirten Lider Özel, “Yıllarca yapacağız maalesef onlar da yaptı. işin yapıldığını ve müteahhitin büyük kovayı bulamayınca basit bir nedenle işi yarıda bıraktığını belirtti.

KARAAMCA HALKI SALGIN HASTALIKLARA KARŞI TEHLİKE…

Ercan Özel, “Sağlık Bakanlığı’nın insani tüketim amaçlı sulara ilişkin yönetmeliği ve ilgili kanun maddelerine göre insan sağlığı açısından son derece riskli bir durum olan Karaamca mahallemizde yaşanan bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor.” Sağlıksız içme sularından kaynaklanan salgın hastalıklara karşı Karaamca’daki halkımızın tehlikede olduğu aşikardır. Herkesin bireysel ve ev içi kullanım için sağlıklı, yeterli, her zaman, fiziksel olarak erişilebilir ve elde edilebilir suya hakkı vardır. Öncelikli olarak yerel belediyeler sorumludur. Halkımıza sunulan içme suyunun temiz, sağlıklı ve güvenli olup olmadığını Sağlık Bakanlığı düzenli olarak kontrol etmelidir. Görevlerini yerinde incelemelerimiz ve halkımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda ortaya koyuyoruz. Karaamca insanımızın yaşadığı bu kıymetli sorunun tespiti, dere suyunun tahlili ve çevreye olan zararlarının tespiti için Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ile İl Sağlık Müdürlüğü’nü süratle çalışmaya davet ediyoruz. Halk sağlığı.” dedi.

Özel, konunun her platformda takipçisi olacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu