Yaşam

Celal Kılıçdaroğlu Kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kardeşi Celal Kılıçdaroğlu Kaç Yaşında?

Celal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında CHP genel lideri olarak seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşidir. Dün gece evinde fenalaşan Celal Kılıçdaroğlu’nun ailesinden bugün acı haber geldi. 19 Kasım’da yaşamını yitiren Celal Kılıçdaroğlu kimdir? İşte Celal Kılıçdaroğlu’nun ailesi ve 68 yıllık ömrü…

Celal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Celal Kılıçdaroğlu, 8 Nisan 1954’te Tunceli’nin Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde dünyaya geldi. Tapu memuru Kamer Beyefendi ile mesken hanımı Yemuş Hanım’ın yedi çocuğu arasında en küçüğüydü.

Kılıçdaroğlu ailesinin daha önce sahip olduğu soyadı ‘Karabulut’tu.

Celal Bey’in babası Kamer Beyefendi, yaşadıkları köyde herkesin tıpkı soyadını taşıması nedeniyle, 1950’lerde ailenin soyadını değiştirdi.

Liseyi bıraktıktan sonra çalışma hayatına atılan Celal Kılıçdaroğlu, 1982 yılında Tunceli Devlet Su İşleri’nde mevsimlik emekçi olarak başladı.

Askerlikten sonra Kocaeli’deki abisi Ali Kılıçdaroğlu’nun yanına taşınan Celal Kılıçdaroğlu, inşaat işlerinde çalıştı. 

1992’de abisinin imar müdürü olarak çalıştığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde ustabaşı oldu ve buradan 2007 yılında emekliye ayrıldı.

Emeklilikten sonra İzmir’e yerleşen Kılıçdaroğlu, Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde bekçilik yaptı.

Basında çıkan haberlerden ötürü buradan da ayrılan Celal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeye ait olduğu iddia edilen bir inşaatta bekçilik yaptı. 

2013’te CHP’den Buca belediye meclis üyesi aday adayı oldu. Fakat üye olarak seçilemedi. Bunun ardından 2015 yılında Kuşadası’na yerleşti ve eşinin yeğenine ilişkin pansiyonda kafeterya işletmeye başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde evinde aniden fenalaştı.

Evli ve 2 çocuk babası Celal Kılıçdaroğlu, 19 Kasım 2022’de 68 yaşında ömrünü yitirdi. Celal Kılıçdaroğlu’nun kalp yetmezliği sebebiyle hayatını yitirdiği tespit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu