Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu: “Kırda çalışan herkes çalıştığı ve ürettiği sürece Türkiye’nin büyümesine katkı sağlayacaktır”

Partisinin orman köylülerine yönelik projelerine değinen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, orman kooperatiflerini sayılarını artırarak canlandıracaklarını, köylünün ürettiği işlerin bedeli düşeceği için gelecek kaygısı taşımayacaklarını söyledi. en az ikiye katlanacak, böylece ürettikçe Türkiye’nin büyümesine katkı sağlayacaktır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Ormancılar Derneği’nin 98. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Ormanımızın Unsurlarını Tartışıyoruz’ toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, bu toplantının son yıllarda katıldığı en keyifli toplantılardan biri olduğunu dile getirdi. Halkı dinlemeden, sorunu dinlemeden sorunu çözmek için yola çıkanların her zaman başarısızlığa uğradığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Orman köylüleri, siyasetçilerin en ulaşamadığı köylülerdir.

“Orman köylüsü köyünde huzur içinde yaşayacak”

Kılıçdaroğlu, orman köylülerinin yaşadığı sorunlara ve CHP’nin orman köylülerine yönelik projelerine de değindi. Orman kooperatiflerini sayılarını artırarak canlandıracaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Kooperatiflerde orman köylüsünün hak ve hukukunu savunan bir avukat bulunacak. Orman işleri üretimi, ağaçlandırma ve ormancılık işlerinin birim fiyatları Genel Müdürlükçe yürütülüyor. Orman Müdürlüğü en az iki katına çıkacak. Gelecek korkusu yaşamayacak. Kırsalda çalışan herkes çalıştığı ve ürettiği sürece Türkiye’nin büyümesine katkı sağlayacaktır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu