Ekonomi

Çiçekçiler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hüzünlü geçeceğini düşünüyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlıklarına başlayan çiçekçiler, depremin de etkisiyle bu yılki kutlamaların buruk geçeceğini düşünüyor.

Eskişehir’deki çiçekçiler, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından hüzünle geçen Sevgililer Günü’nün ardından 8 Mart Kadınlar Günü’nün hareketli olmayacağını düşünüyor. Buna rağmen aşkın her yarayı iyileştirebileceğini düşünen çiçekçiler, aşkın simgesi olan ve kadınların çok sevdiği karanfillerin satışı için hazırlıklara başladı.

Eskişehir’de uzun yıllardır çiçekçilik yapan Ahmet Köylü, çalışanlarına çiçek almak isteyen kurumların günler öncesinden karanfil siparişi verdiğini söyledi. Deprem felaketinin ardından çiçekli kutlamaların eskisi kadar yoğun olmayacağını düşündüğünü söyleyen Köylü, “8 Mart yoğunluğunu yaşayacağımızı düşünmüyorum çünkü bu aralar gündemimizde depremzedeler var. sevgililer gününde sakin ama hiç iç karartıcı değil.allah depremzedelere sabır versin tek düşüncemiz yarın 8 mart dünya kadınlar günü her şeyi hak eden kadınlar bu özel günde unutulmamalı gün olarak konu işçi olan kadınlardır.Firmalar ve kurumlar bu özel günde çalışanlarını unutmadıkları için karanfil dağıtmak isterler.Firmalardan biraz yoğunluk olduğunu söyleyebilirim.Hazırlıklarımızı günler öncesinden yaptık ve karanfilleri hazırladı.” Gündemde kargaşa ve afetler olmasına rağmen biz bu işten geçimimizi sağlıyoruz. Biraz harekete ihtiyacımız var ama ne olursa olsun teşekkür edeceğiz. Çok bir beklentimiz yok, Allah kazandıklarımıza rahmet eylesin” dedi. – ESKİŞEHİR

maltepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu