Haber

DEVA Partisi Konya’da adaylarını tanıttı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi’ne hazır olduklarını belirterek, adaylarını Konya’da tanıttı.

Babacan, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerden ve Türkiye’den umutlu olduğunu söyledi.

Ülke için çalışacaklarını, yeni projeler üreteceklerini ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyeceklerini vurgulayan Babacan, “Gençlere, kadınlara, asgari ücretlilere, beyaz yakalılara, mavi yakalılara mesajımı gönderiyorum. Emekliler, hakka inanan, adalet isteyen, zenginlik isteyen herkes bu güzel şehrimiz Konya’dan bizi takip ediyor.” diye sesleniyorum. ‘Yeriniz burası, yeriniz DEVA’ diyorum. Türkiye’ye sesleniyorum, emeğe önem veren, siyasi görüşü ne olursa olsun çalışanın yanında olan, hak ve adaleti savunan, demokrasi ve özgürlüklerin yanında olan herkesin yeri burasıdır.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerini vatandaşların desteğiyle yönetmeye talip olduklarını belirten Babacan, “Çiftçilerimizin yüzünü güldüreceğiz. Yüzümüzü tarıma çevireceğiz, tarlalara döneceğiz, sulamaya döneceğiz” dedi. Çünkü biliyoruz ki Konya’da tarımı kaybedersek Türkiye’de de tarımı kaybederiz. Gıda enflasyonunu düşürmek istiyorsanız “Çiftçinin maliyetini düşürürsünüz. Çiftçiyi ve tarımı destekleyeceksiniz. Bu nedenle sulama projeleri önceliğimizdir. Konya’nın kurumasına izin veremeyiz.” ifadesini kullandı.

“Hayallerimizin Türkiye’si üreten bir Türkiye’dir. Savaşan değil, barışı sağlayan bir Türkiye” diyen Babacan, ülkenin kalkınması ve kalkınması için yerel seçimlere büyük önem verdiklerinin altını çizdi.

Partisinin Konya büyükşehir belediyesi başkan adayının kurucu il başkanı Seyit Karaca olduğunu belirten Babacan, daha sonra Konya’daki diğer adaylarını tanıttı.

Konuşmanın ardından Ali Babacan ve kürsüye davet ettiği adaylar, hükümet temsilcisine “sarı kart” gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu