Haber

Göztepe-Altay maçında tribünlerde yaşanan olaylarla ilgili 4 polise soruşturma

DUVAR– İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Göztepe-Altay maçında tribünlerde yaşanan olaylarla ilgili olarak 4 polis hakkında soruşturma başlattı.

İzmir Valiliği İl Yürütme Kurulu Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, Göztepe taraftarı MNA’nın maça çıkmasını engellemede ihmalkar davrandıkları düşünülen polis memurları G.İ, RD, FK ve EK hakkında soruşturma izni verildi. Göztepe-Altay maçında yaşanan olaylarla ilgili sahaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı polis memurları hakkında soruşturma başlattı.

Ne oldu?

27 Kasım 2022 tarihinde Gürsel Aksel Stadı’nda oynanan karşılaşmanın 20. dakikasında seyircilerden biri FE ve Altay taraftarlarının bulunduğu bölümden Göztepe taraftarlarının bulunduğu bölüme işaret fişeği atarken, Göztepe taraftarı Mehmet Çakır da yere düştü. yaralı.

Olay nedeniyle maç 22. dakikada durdurulduktan sonra Göztepe taraftarı Mehmet Nihat Aydın, yakaladığı köşe bayrak direğiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e saldırdı.

Yaşanan olaylar sonucunda hakemin isteği üzerine oyuncular soyunma odasına gitti ve maç, yaklaşık 25 dakikalık beklemenin ardından tatil edildi.

Mehmet Nihat A. “kasten adam öldürmeye teşebbüs” ve Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Hakkında Kanun’a muhalefet suçundan tutuklandı. Mehmet Nihat A. hakkında yürütülen soruşturma sonunda sanık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Tribünlerde yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 23 kişiden 19’u tutuklandı. FE dışındaki tutuklular daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca 23 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, sanık FE’nin “kasten öldürmeye teşebbüs”, “tehlikeli aletleri spor sahalarına sokmak ve bunları kullanarak müsabaka düzenini bozmak” suçlarından tutuklanması istendi. ve “kasıtlı olarak genel güvenliği tehlikeye atmak”.

Diğer sanıkların da “kasten öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etmek”, “spor alanlarına tehlikeli olabilecek araçları sokmak”, “spor alanlarında tehlikeli olabilecek araçları kullanarak müsabaka düzenini bozmak” ve “genel güvenliği kasten tehlikeye atmak” suçlarından cezalandırılmaları istendi. “.

Kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatılabilmesi için İzmir Valiliği’nden izin bekleniyordu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu