Haber

İçişleri Bakanı: 7 Organize Suç Örgütü Yakalandı, 117 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 7 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kafes-39” operasyonlarında; 7 Organize Suç Örgütü çöktüğünü açıkladı. Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu Organize Suç Örgütü üyesi 117 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 7 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-39” operasyonlarında; İstanbul’da Budaklar Organize Suç örgütü ve Antalya’da Soner Tayyar, Kocaeli’de Uğur Özgen, Samsun’da Sadi Yıldırım, Bilecik’te Melik Korkut, Kars’ta Mürsel Özağdaş, Konya’da Bülent Şimşek olmak üzere toplam 7 elebaşı. Organize Hata Örgütünün çöktüğünü belirtti.

Operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu Organize Suç Örgütü üyesi 117 şüphelinin yakalandığını kaydeden Yerlikaya, operasyonların devam ettiğini belirterek şu detayları paylaştı:

Organize Suç Örgütlerine yönelik operasyonlarımız sabah ve akşam saatlerinde kesintisiz olarak devam edecektir.

“İstanbul, Antalya, Kocaeli, Samsun, Bilecik, Kars ve Konya İl Emniyet Müdürlükleri tarafından, Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yürütülen çalışma sonucunda, Organize suç örgütlerinin; Kötü Niyet, Nitelikli Yağma, Uyuşturucu Madde Üretimi ve Ticareti Amaçlı Örgüt Kurmak, Kasten Yaralama,

Ölümle Tehdit, Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Atma, Tefecilik, Çek ve Senet Tahsili, Şantaj, Fuhşa Teşvik, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçlarını işledikleri belirlendi.

Operasyonlar sonucunda; 30 ruhsatsız tabanca, 20 tüfek ile çok sayıda banknot ve para ele geçirildi.

Operasyonları koordine eden Başsavcılığımızı ve operasyonları yürüten Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle. Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her zaman peşindeyiz. “Gözlerimizi açmalarına izin vermeyeceğiz” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu