Haber

Karagöz paylaştı, TÜRSAB’dan Kültür Bakanı’na tepki geldi: Suç işliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, sosyal medyada yer alan iddialar sonrası açıklama yayınladı. Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sosyal medya fenomenlerini, gazetecileri, bürokratları, siyasileri ve bakanları telkin ederek, kamu imkanlarını kullanarak TÜRSAB aleyhine kamuoyu oluşturma faaliyetleri yürüttüğünü öne sürdü.

Bakanlık tarafından TÜRSAB’ın idari yapısında değişiklik öneren yasa tasarısı turizmcilerin tepkisine neden olmuştu. Bakanlık ile TÜRSAB arasında yaşanan gerilim, yerel seçim sonrası kısa bir süreliğine azalmıştı.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaretiyle gündemden düşmeyen sosyal medya fenomeni Taha Hüseyin Karagöz’ün paylaşımlarının da TÜRSAB aleyhine yaptırılan çalışmalardan olduğu iddia edildi.

‘TÜRSAB’IN 5 MİLYON TL’YE YAKIN PARASINI SORMAMAK MI GEREKİYOR?’

Karagöz’ün X hesabından önceki gün yaptığı paylaşımlar şöyle:

“-TÜRSAB Hukuk Başkanı İlker Ünsever (sağda) Yarı kamu kurumu olan TÜRSAB’dan Kendi hukuk bürosuna yıllık 4 milyon 752 bin TL kazandırıyor Liyakat, tasarruf, emek vs.

-Fotoğraftaki kişinin Sn. İmamoğlu ile bağını soranlar için; TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya 30 Ekim 2022 tarihinde İBB ile Galatadan Beyazıt’a kadar turistik tramvay hattı için milyon dolarlık bir sözleşme imzalıyor Ve habere göre rakamın ciddi bir kısmını önden İBB’ye aktarıyor Fakat elbette böyle bir tramvay hattı günümüze kadar ortaya çıkmadı Paranın akıbeti ise bilinmiyor Fakat o tarihlerde TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya İBB’ye ait metro büfelerini alırken görüyoruz Artık İBB büfeleri Firuz Bey’in Anadolu Kültür Girişimi’ne teslim Bu tabloda Sn. İmamoğlu’na yakın ekipte olduğu gizlemeyen bir diğer isim İlker Ünsever. Söz konusu anlaşmanın mimarlarından Sırf Sn. İBB başkanına yakın diye Sn. Ünsever’e, ayakta kalmaya çalışan turizmciden kesilen ödemelerden oluşan ve yarı kamu kurumu olan TÜRSAB’ın 5 milyon TL’ye yakın parasını sormamak mı gerekiyor?”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Karagöz’ün paylaşımlarından sonra yazılı bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği müreffeh yarınlara ulaşmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir anlayışla, çalışma arkadaşlarım ve Yönetim Kurulumuzla birlikte “Turizm Yüzyılı” çalışma planı ve programını başlattık. Bu program çerçevesinde turizmin tüm paydaşlarıyla olduğu gibi, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’la da çalışmaya istekliydik, ancak tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen sonuç istediğimiz gibi olmadı. Bugün gelinen noktada Sayın Bakan, göreve geldiği günden beri kurumumuzdan hiç eksik etmediği müfettişleri aracılığıyla elde ettiği bilgileri manipüle ederek, sosyal medya fenomenlerini, gazetecileri, bürokratları, siyasileri ve hatta bakanları telkin ederek, kamu imkanlarını da kullanarak aleyhimize kamuoyu oluşturma faaliyetlerini uzun bir süredir yürütmektedir. Sayın Bakanın bu tavrının ve yaptıklarının kimseye bir yararı olmadığı gibi, yalan bilgiyi yayması da suç niteliği taşımaktadır. TÜRSAB; 15 bin üyesi, 34 Bölge Temsil Kurulu ve 16 İhtisas Başkanlığı ile yarım asrı geride bırakmış kamu kurumu niteliğinde bir meslek birliğidir. TÜRSAB ailesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin politikalarına uygun bir şekilde ülkemizin turizmine faydalı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’dan da beklentimiz, Birliğimiz aleyhine kamuoyu oluşturma faaliyetleri yerine, ülkemizin saklı hazinelerini tanıtması ve sektörümüz için faydalı işler yapmak için çalışmasıdır. Bu enerjisini seçim bölgelerinde harcamış olması daha faydalı olurdu. TÜRSAB ailesi olarak, Türkiye turizmine katkı sağlayacak her çalışmanın içinde yer almaktan ve emek vermekten gurur duyarız. Sayın Bakan ne yaparsa yapsın, TÜRSAB olarak 15 bin seyahat acentamızın hakkını ve hukukunu korumaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensiplerini suistimal ederek, devletimizin verdiği yetkiyi ve imkanları turizm sektörünü tahakküm altına almak için kullanmak suretiyle sektörümüze ve ülkemize kalite ve zaman kaybı yaşatan bu tavırla mücadele etmeye devam edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu