Haber

Kocaeli Büyükşehir Hastanesi tamamlandı

HATAY (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde başlatılan hastane heyeti ekiplerinin gece gündüz demeden çalışmasıyla kısa sürede tamamlandı.

Mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat işleri tamamlanmak üzere olan Kocaeli Büyükşehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın fahri ve tıbbi cihaz kurulumlarını tamamlamasının ardından hekim ve sağlık çalışanı atamaları yapılarak hasta kabulüne başlayacak.

96 konteynerden oluşan 54 yataklı hastanenin yılda 250 bin hastaya hizmet vermesi bekleniyor.

Hastanede ayakta tedavi hizmetlerinin yanı sıra ameliyathane ve ağır bakım ünitesi de bulunacak.

ÇADIR KENTTE 2 BİN KİŞİ YAŞIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çadırkentin tamamlanmasıyla birlikte Antikkapı’ya kalıcı mutfak da hayata geçirildiğini belirterek, 1.000 çadır kapasiteli çadırkentte 495 çadır kurulduğunu ve kurulmaya devam edildiğini sözlerine ekledi. hala 2.000 kişi. Önder Büyükakın, Büyükşehir’in kurduğu çadırkentte kafeterya, eczane, sosyal market, berber ve kuaför, çocuk oyun alanı ve psiko-sosyal güçlendirme birimlerinin de yer aldığını söyledi. Gündüz çalışmasıyla tamamlandığını söyledi.

Hastanede 4 ana branş ve diş hekimliği hizmetlerinin kesintisiz olarak verileceği öğrenilirken, hastanede genel cerrahi, dahiliye, çocuk, kadın doğum ve diş poliklinik hizmetlerinin verileceği öğrenilirken, hastanede nöroloji, psikiyatri, fizik tedavi, göz ve ortopedi Haftanın belirli günlerinde poliklinik hizmeti verilecek.

Projenin yürütülmesinde ve devreye alınmasında Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Karlsruhe, MÜSİAD Paris görev almaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İSU, A Timi, Ulaşım, Yapı Denetim ve Fen İşlerinden oluşan ekipleri içme suyu, kanalizasyon, altyapı, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat imalatlarında gece gündüz çalıştı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da incelemelerde bulunduğu hastanenin, tıbbi ekipman ve sağlık çalışanı atamasıyla poliklinik hizmetlerine başlaması bekleniyor.

haber-odunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu