Haber

Manisa BBSK tercihini yaptı

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyespor Olağan Genel Kurulu Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Haşim Elmalı faaliyet raporunu, Denetleme Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler ise denetim kurulu raporunu okudu. Okundu raporları oy birliği ile kabul edildi. Ardından koltuk seçimine geçildi. Divan Başkanlığına Mehmet Güzgülü atanırken, divan üyeliğine Alpaslan Ustamehmetoğlu ve Alpaslan Kaya getirildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, genel kurulda bir konuşma yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un sportif anlamda döneme damgasını vurduğunu belirten lider Cengiz Ergün, “Basketbol takımımızın Federasyon Kupası ile Süper Lig’e çıkmasına alışma sürecinde talihsiz sonuçlar alınsa da. ve lig kupasını, yönetim, takım ve taraftarla birlikte güzel bir sezon geçirdiklerini belirterek, Manisa gerçeğini Basketbol Süper Ligi’ne çivilerimizle kazıyarak gösterdiklerini söyledi.Önder Ergün, Ceyhun Cabadak’a teşekkür ederek, Süper Lig’e yükselmemizde emeği geçen ve Süper Lig’de “Süper” olduğumuzu herkese kanıtlayan, yeni dönemde İran Milli Takımı ile hem şahsen hem de arkadaşı adına anlaşan Hakan Demir. hemşehrileri, “Önümüzdeki dönem başı ücretli. Teknik Direktörümüz Ahmet Kandemir önderliğinde büyük bir planlamayla daha uygun yerlere geleceğimize yürekten inanıyor, şimdiden başarılar diliyorum.”

Yıllarını sporun içinde geçirmiş, sporla bağını hiçbir zaman koparmamış biri olarak gençlere spor imkanı sunmaktan ve spora hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Önder Ergün, “Gençler Derneği” çatısı altında birçok branşta hizmet verdiklerini ifade etti. Çocukların ve gençlerin daha fazla spor yapma imkanı bulması için Büyükşehir Belediyespor. judo, jimnastik, okçuluk, atletizm, basketbol, ​​voleybol, motor sporları, badminton, dağcılık, yüzme, izcilik, eskrim, karate, tenis, avcılık ve atıcılık dallarında; Bünyemizde 15 branşta sayısız başarıya imza atmış sporculara sahip olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyespor bugün 2.400’ü aşkın lisanslı ve 5 bini aşkın lisanssız sporcusu ile kocaman bir aile haline geldi. Ve bu ailede büyüyen voleybolcu kızlarımız bu sene bizleri gururlandırdı. Farklı bir parantez açmadan onlara geçmek istemiyorum. Bünyemizde yetişen voleybolcu kızlarımız bölge liginde 3’te 3 yaparak Çanakkale 2. Lig yükselme maçlarına katıldılar. Rakibine set vermeyen ve Türkiye Voleybol Bayanlar 2. Ligine yükselme başarısı gösteren sporcularımızı, antrenörlerimizi ve yöneticilerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum.”

Spora sağlanan takviyenin Manisa Büyükşehir Belediyespor ile sınırlı olduğunu belirten Başkan Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya, sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

YÖNETİM KONSEYİ LİSTESİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLMİŞTİR

Ardından tek liste ile giden genel kurulda Bora Çaylan, Akif Özer, Ali Caner Vatansever, Engin Altun, Fevzi Açıkel, Gökmen Aytaç, Metin Memiş, Mustafa Pekçetin, Mustafa Yücel, Onur Örenay, Orhan Haşim Elmalı ve Özcan Nalbantlar yedek üye oldu. Öte yandan Yücel Özsoy, Erhan Yavuz, Mehmet Cem Çöllü, Bahadır Belek, Talip Akbaş, Fethi Nazım Obus, İlhan Buyruk, Gökhan Aytaç, Tayfun Çaylan, Berkan Kadayıfçılar, Mehmet Toy ve Gökhan Dürgen’in yaptığı yönetim kurulu listesi açıklandı. oy birliği ile kabul edildi.

Seçimlerin ardından konuşan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Lideri Bora Çaylan, Avrupa Kupası için FIBA’dan davet beklediklerini ve büyük ihtimalle bu dönem Manisa’yı Avrupa’da temsil edeceklerini belirtti.

Başkan Çaylan, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın Meclis Heyetimiz çok değerli genel kurul üyelerimiz. Sizlerin takdiri ve desteği ile Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu üyeliğine seçildik. Vermiş olduğunuz destek ve bize göstermiş olduğunuz inanç için şahsım ve yönetim kurulumuz adına ayrı ayrı teşekkür ederim. Görev süremiz boyunca duyduğunuz güvene layık çalışmak, kulübümüzü daha büyük başarılara taşımak ve güzel Manisa’mızın adını her alanda zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu