Haber

Milli takımlarının Dünya Kupası’ndaki ilk maçında yenilmesi Arjantinlileri üzdü

BUENOS Arjantin’in 2022 FIFA Dünya Kupası’na mağlubiyetle başlaması, futbol tutkusuyla ünlü Arjantin halkını hayal kırıklığına uğrattı.

Arjantin’de halk, yerel saat ile sabah 07.00’da başlayan maç için ekranlara kilitlendi.

Arjantin’in Dünya Kupası’ndaki birinci maçını izlemek için okulların giriş saatini değiştirdiği, pastanelerin olağandan daha erken çalışmaya başladığı, kimi kentlerde maç saatinde devlet kurumlarında müsaade verildiği ve taksicilerin direksiyon başından takip ettiği birinci müsabakanın sonucu halkı üzdü.

Arjantin’in Suudi Arabistan ile karşılaştığı maç sabahın erken saatlerine denk gelmesine rağmen ülkenin başkenti Buenos Aires’te yüzlerce kişi bir parkta bulunan dev ekranda ülkelerine takviye olmak için toplandı.

Her yaştan Arjantinlinin ulusal ekibi desteklemek için bir ortaya geldiği maçta yıldız futbolcu Lionel Messi’nin erken bulduğu gol herkesi sevindirdi.

Maçta üstünlüğü koruyamayan milli takımlarının Suudi Arabistan’a 2-1 yenilmesi, futbol tutkunu Arjantinlilerin kazanmayı kesin gördükleri maçta şaşkınlığa ve hayal kırıklığına uğramalarına neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu