Haber

Silivrili Öğrenciler Marmara Denizi’nde Kıyı Temizliği Yapıyor

Silivri Belediyesi’nin düzenlediği 8 Haziran Marmara Deniz Günü etkinliği kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri ilçenin iki farklı kıyı bölgesinde kumsal pikniği yaptı.

Silivri Özel TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Gümüşyaka Çamlık Piknik Alanı sahilinde, Silivri Çağrıbey Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ise Silivri Merkez Boşnak Bahçesi Sahili kıyılarında temizlik yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında hazırlanan Marmara Denizi Entegre Strateji Planı çerçevesinde Silivri Belediyesi tarafından 8 Haziran Marmara Deniz Günü’nde anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Marmara Denizi’ni korumak ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla ilan edildi.

Marmara’ya kıyısı olan tüm belediyelerin katılımıyla eş zamanlı ve Marmara Belediyeler Birliği ile uyum içinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Silivri’nin iki farklı kıyı bölgesindeki ortaokul ve lise öğrencileri gerçekleştirildi. bir kıyı temizliği.

Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Silivri Özel TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Gümüşyaka Çamlık Piknik Alanı kıyılarını, Silivri Çağrıbey Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ise Silivri Merkez Boşnak Bahçesi kıyılarını temizledi. Sahil.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu