Yaşam

Venedik Barok Orkestrası ile İş Sanat’ta Müzik Yolculuğu

İş Sanatı, 9 Mayıs Salısaat 20.30‘içinde, İş Kuleleri Salonuİtalya’nın önde gelen topluluklarından biri Venedik Barok Orkestrasısahnede ağırlayacak.

Barok dönem eserlerini orijinal dönem enstrümanlarıyla seslendiren Venedik Barok Orkestrası konserinin solisti çellist Mario Brunello olacak. “Özgür ruhlu” olarak tanımlanan, kuşağının çok yönlü ve aranan sanatçılarından biri olan Brunello, kendine özgü ve tutkulu üslubuyla dikkat çekiyor.

Ünlü İtalyan şef ve klavsen sanatçısı Andrea Marcon tarafından kurulan Diapason D’Or, Choc du Monde de la Musique, ECHO ve Edison ödüllü Venedik Barok Orkestrası, barok operanın en nadide örneklerini yeniden keşfedecek. Arcangelo Corelli, Antonio Vivaldi ve Carl Emanuel Bach gibi unutulmaz bestecilerin eserlerine yer verecek olan orkestra, 18. yüzyıl aryalarından oluşan son albümleri “L’Olimpiade” ile 2012 yılında Chocdu Monde de la Musique ödülünün sahibi oldu.

Konser biletleri, Birinci kategoride Privia Black ve Maximum Black kartlarda %20, diğer kategorilerde %10, Maximum Kartlarda tüm kategorilerde %10 indirim ayrıcalığı ile Biletix’te sunuluyor. Öğrenciler ve 65 yaş üstü için indirimli biletler İş Kuleleri Salonu’ndaki ana gişeden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

konyaalti-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu