Teknoloji

Apple Music, TV ve Cihaz Uygulamaları Artık Windows’ta Kullanılabilir

Apple Music, TV ve Cihazlar uygulamalarının en son sürümlerini Windows’ta kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Bu uygulamalar Windows 10 ve 11 yüklü x86 cihazlarda mevcut olacaktır.

Apple daha önce bu uygulamaları “Preview” adı verilen versiyonlarıyla Windows’a getirmişti. Bu sürümler de Windows 11’e geldi ancak Windows 10’da kullanılamadı. Son sürümlerin çıkmasıyla birlikte uygulamaların hem Windows 10 hem de Windows 11’de kullanılması mümkün hale geldi.

Müzik, TV ve Cihazlar uygulamaları, halen mevcut olan iTunes’un doğal ardılları olarak tanımlanabilir. Uygulama, macOS Catalina ile macOS’a veda etse de Windows üzerinde hâlâ varlığını sürdürebiliyor. Düzenli olarak güncellenmeye devam etmektedir. Ancak iTunes’un birçok modern özelliğe sahip olmadığını ve yıllar geçtikçe hantal bir uygulamaya dönüştüğünü belirtmekte fayda var.

Apple Music, TV ve Devices uygulamaları iTunes’ta bulunmayan özellikler sunacak

Örneğin Müzik uygulamasıyla birlikte kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü müziğe erişim de dahil olmak üzere Apple’ın kendi platformlarındaki tüm özelliklere erişmek mümkün hale geldi. Kayıpsız ses desteği iTunes’ta sunulmayacaktır. TV uygulaması, iTunes’dan satın aldıklarınıza ve 4K HDR’ye kadar Apple TV+ akış içeriğine erişmenizi sağlar. Cihazlar uygulamasının dikkat çeken özelliklerinden biri de iPhone, iPad ve iPod’ların senkronize edilmesi, yedeklenmesi ve güncellenmesi gibi işlemleri yönetmesidir.

Apple Cihazları

Apple’ın iTunes’u ne kadar süreyle Windows’ta tutacağı belirsizliğini koruyor. Windows 10’dan eski sürümler için bu destek devam edebilir. Ancak Windows 10’dan eski sürümlerin kullanıcı sayısının giderek azaldığını da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu