Haber

CHP il başkanlarından değişiklik açıklaması

TUNAKAN Yıldırım

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, “Biz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na vefalıyız. Değişimden kastettiğimiz fikir, yönetim kademeleri, tüzük değişikliği, oy oranımızı yükselterek halkımızı daha iyi karşılamaktır” dedi. .”

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, CHP Bartın İl Başkanı Cemal Selim Karakaş, CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, CHP Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, CHP Düzce İl Başkanı Semih, CHP Çankırı İl Başkanı Galip Ağaoğlu, CHP Tokat İl Başkanı Murat Yazıcı; CHP Kastamonu İl Başkanlığı konut sahipliğinde sona yaklaştı. oysonrasını düşündü.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, “yenilenme kaçınılmaz” ifadeleri kullanıldı. CHP Kastamonu İl Başkanı Vedat Yaşar bugün şu açıklamayı yaptı:

GENEL BAŞKANIMIZ VE ADAYLARIMIZ İLE HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOKTUR”

“Kastamonu’daki toplantımız Batı Karadeniz il liderleri toplantısı adı altında benim davetim ile başladı. Bu toplantılar Abdullah Çakır (eski CHP Karabük İl Başkanı) döneminde çeşitli vesilelerle yapıldı. Şimdi 5 buçuk toplantımız var. 6 ay il başkanlığı.Bu süre zarfında rastgele bir şeyimiz olmadı ama bu sefer böyle bir davet aldık o yüzden toplantıya gittik.İlk 9 liderimiz katıldı çok verimli bir sohbet, toplantı, sohbet keyifli bir ortam oldu. Bunlar konuşuldu Neticede arkadaşlar böyle bir açıklama hazırladılar yani basında orda burda basında da ulusal basında da çok tartışma var aslında yazıyı okuyunca herkesin anlayacağı gibi olacaktır. Farklı, genel liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuda rastgele bir adaylık ile ilgili olarak “Cumhurbaşkanımız veya adaylarımızla herhangi bir sorunumuz yok. Az önce kuruluşlarımızın yok sayılmasıyla ilgili endişelerimiz olduğunu belirtmeye çalıştık.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SAYGI VE SAYGIYIZ”

Değişim ille de başkanlık düzeyinde burada burada olmak zorunda değil, genel liderimizle kendim için konuşuyoruz, kararlı ve saygılıyız. Genel liderimizin başkanlığında gerçekten de çok yeterli niyetli bir çalışma sergiledik ama o kadar. Değişimden ne anlıyoruz, yeniliklerden ne anlıyoruz, en altta, başka yerlerde, idari kademelerde, bizde, nerede olursa olsun, yani çalışma biçimimizde, fikirlerimizde bir değişiklik olsun. tüzüğümüzde… Aşağıya inelim, bu şekil böyle olur.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu