Haber

Çin, Küçük İşletmelerin Gelişimini Hızlandırmaya Yönelik Tedbirleri Duyurdu

PEKİN, 15 Ocak (Xinhua) — Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ülkedeki mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) gelişimini desteklemek amacıyla, ayrıntıları açıklayan bir belge yayınlandı. bu firmaların yüksek kaliteli gelişimini desteklemek için özel önlemler.

Danıştay tarafından yayınlanan belgede, ülkedeki KOBİ’lerin büyümesini istikrara kavuşturmayı ve rekabet güçlerini artırmayı amaçlayan 15 önlem yer alıyor.

Bu önlemlerden yedisi, politika güçlendirme, finansman kolaylığı ve artan talep gibi önlemler yoluyla KOBİ’lerin zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Özellikle büyük ölçekli işletmelerin ve platform kurumlarının KOBİ’lere yönelik satın alma listeleri yayınlamaları ve bu işletmeler için daha fazla iş fırsatı yaratmak amacıyla alıcı ve satıcıları sınır ötesi bir araya getirmeleri teşvik edilmektedir.

Belge ayrıca küçük işletmelerin temel rekabet gücünü artırmaya yardımcı olacak sekiz önlemi de listeledi.

Ayrıca yetenek gelişiminin artırılması, kaliteli KOBİ’lere doğrudan finansman sağlanması ve bu şirketlerin fikri mülkiyet haklarının uygulanması ve korunmasının güçlendirilmesi için çaba gösterilmesi gerektiği belgede belirtildi.

cavdarhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu