Haber

Edirne Valiliği Küçücük Evler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Edirne Valiliği, binaları barınma ve barınma amaçlı konumlandırmak için kaçak şekillerde çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, son dönemde özellikle kıyı şeridine yakın tarım alanlarında “minik evler” olarak bilinen barınma ve barınma yapıları şeklinde çalışmaların yürütüldüğü ve sosyal medya üzerinden kooperatif hisse satışı gibi yasa dışı yöntemlerin denendiği belirlendi.

Keşan ilçesine bağlı Danişment ve Gökçetepe köylerinde, tarla niteliğindeki bazı taşınmazların, Toprak Koruma, Arazi Kullanımı ve İmar Kanunu ile Edirne kapsamına alınan üst ölçekli mekansal plana aykırı olduğu belirtildi.

Yukarıdaki yapıya sahip parsellerin mühürlü olduğu belirtilen açıklamada, kanuna aykırı hareket edenler hakkında, “Tarım alanlarının mülkiyetini devretmek için, arazinin hisseye tekabül ettiği düşünülen kısımları. Kayda alınamayacak fiili paylar oluşturarak, bu tüzel kişi ile özel hukuk tüzel kişisinin faaliyeti kapsamında üyelik veya ortaklık ilişkisi kurarak veya bu hususlarda aracılık ederek arazi bütünlüğüne sebep olanlar. amacı dışında imha etmek veya kullanmak, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yüz günden bin güne kadar para cezası ile cezalandırılır.

Tarım alanlarının korunması, imar kirliliğinin önlenmesi gibi uygulamaların sıkı bir şekilde denetlendiğinin altı çizilen açıklamada, vatandaşların hukuksuz girişimler karşısında mağduriyet yaşamamaları için yetkili kurumlardan bilgi almaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

ikizcehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu