Teknoloji

Elon Musk’tan 500 milyon dolar reddi: Kesinlikle doğru değil!

Musk, Big Tech’in aşırı sansür ve yeterli güvenlik önlemlerinin bulunmaması nedeniyle eleştirdiği yapay zeka çabalarına yanıt olarak geçen yıl Temmuz ayında xAI’yi başlattı. Şirketi için 1 milyar dolar yatırım hedefi belirleyen Musk’un yatırımcılardan 500 milyon dolar taahhüt aldığı haberi gündeme geldi.

Elon Musk, yapay zeka (AI) şirketi xAI’nin yatırımcılardan 1 milyar dolarlık bir hedefe yönelik 500 milyon dolarlık taahhüt aldığı yönündeki raporun yanlış olduğunu söyledi.

“BU KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİLDİR” DİYORUZ

Sosyal medya platformu X’teki bir makale hakkında bir kullanıcı gönderisine yanıt olarak “Bu kesinlikle doğru değil” dedi.

Bloomberg’e göre, konuya aşina olan kişilere dayanarak, yapay zeka (AI) girişimi xAI, 15 milyar ila 20 milyar dolar arasında bir değerlemeyi tartışıyor, ancak önümüzdeki haftalarda koşullar yine de değişebilir.

Bloomberg’in haberine göre, Musk ve yatırımcıların kuralları önümüzdeki birkaç hafta içinde sonuçlandırması bekleniyor ve bazı taraflar, xAI hisselerine ek olarak veya bazı durumlarda bunun yerine bilgi işlem gücü elde edip edemeyeceklerini düşünüyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Musk, ABD menkul kıymetler düzenleyicisine 1 milyar dolara kadar hisse senedi teklif etmek için başvurduktan bir gün sonra yapay zeka şirketinin fon toplamada başarısız olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu