Haber

Gökyüzüne SOLOTÜRK damgası! 12 yıl geçti

SOLOTÜRK grubu, Ankara Armada AVM otoparkına kurulan Milli Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’nde düzenlenen imza ve tanışma etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

SOLOTÜRK pilotları Binbaşı Emre Mert, Binbaşı Murat Bakıcı ve Binbaşı Yasin Dikkule, kasklarının fotoğraflarının yer aldığı afişlere imza atarak, ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının 100. yılında faaliyetlerine başlayan SOLOTÜRK, 15 Nisan 2011 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. İlk uçuşlarının üzerinden 12 yıl geçtiğini hatırlatan SOLOTÜRK pilotu Binbaşı Emre Mert açıklamalarda bulundu.

Binbaşı Mert, ay yıldızlı bayrağı gökle buluşturmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“SOLOTÜRK ekibi olarak Milli Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Burada halkımızla iletişim halindeyiz. Bunun dışında Cumhuriyetimizin 100. yılı ve bugün 15 Nisan SOLOTÜRK’ün doğum günü.” “Buralara gelmesinde emeği geçen tüm pilotlara, bakım grubuna ve astsubaylarımıza teşekkür ederiz. Bu bayrağı daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu