Haber

Martı TAG uygulamasına erişimim oldu mu? Martı TAG uygulaması nedir?

İstanbul metropolünün en sık kullanılan araç paylaşım uygulamaları olan “Martı TAG” ve “Martı Motosiklet” bir süredir erişime kapalı. Uygulamayı kullanan kullanıcılar sorunun nedenini araştırıyorlar. Peki Martı TAG uygulamasında erişim engeli var mıydı? Martı TAG uygulaması nedir? , bu ne işe yarıyor? Martı TAG uygulaması yasal mı? Detaylar haberimizde…

MARTI TAG NEDEN ENGELLENDİ?

İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi, İstanbul Otomobil Esnaf Odası’nın açtığı dava kapsamında ‘Martı TAG’ ve ‘Martı Motosiklet’ uygulamasıyla siteye erişim sorunu getirilmesine karar verdi. Karara itiraz için bir hafta süre verildi.

MARTI TAG UYGULAMASI NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

Martı, TAG ile araçlarında boş koltuklarla seyahat eden sürücüler ile aynı tarafa gitmek isteyen yolcuları buluşturuyor. Artık bir yere seyahatiniz sırasında TAG aracılığıyla bir arabayı paylaşabileceksiniz. Örneğin, TAG Şoförü iseniz, aracınıza bire bir güzergahtan giden Martı TAG kullanıcılarını, anlaştığınız ücret karşılığında kabul edebilir ve birkaç yolcu ile seyahat edebilirsiniz. Bu sayede hem trafiğin azalmasına katkıda bulunacaksınız hem de akaryakıt fiyatlarından tasarruf etmiş olacaksınız.

MARTI TAG UYGULAMASI YASAL MI?

TAG’ın devreye alınmasının ardından İstanbul Taksiciler Odası’nın Twitter hesabında Mart’ın uygulaması ‘korsanlık’ olarak nitelendirilmiş, Eyüp Aksu’nun hesabı etiketlenerek ‘Yasal işlem başlatılmıştır. İptal için gerekli girişimlerde bulunuldu tüm resmi kurumlardan açıklama yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu