Ekonomi

Portföyler Toparlanıyor Borsa Yükselmeye Devam Ediyor: 17 Ocak’ta Günün En Çok Yükselen Hisse Senetleri

17 Ocak Salı günü Borsa İstanbul yükselişini sürdürürken yatırımcılar yavaş yavaş rahatlıyor. Geçen hafta yatırımcıları paniğe sürükleyen devre kesiciler, yılın ilk iki haftasında görülen sert düşüşler bu haftayı geride bırakmış görünüyor. BİST 100 endeksi günü yükselişle tamamlarken hangi hisseler yükseldi? En çok düşen hisseler hangileri oldu?

BIST 100 endeksinde son iki günde görülen devre kesiciler ve sert satışlar iki gündür yerini yükselişe bıraktı. İki haftadır “Borsa neden çöktü?” Yatırımcılar “Borsa yükselmeye devam edecek mi?” diye soruyor. O sorar.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi dün yüzde 4’lük artışın ardından yüzde 2,06’lık artışla 107,36 puan artışla günü 5.315,03 puandan tamamlarken, bugün işlem hacmi yeniden toparlanarak 125 milyar TL’ye yaklaştı.

Sanayi (XUSIN) endeksi bugünü %1,5, bankacılık (XBANK) endeksi ise yüzde 1,02 artışla tamamladı.

BİST 100 endeksinde bugün 21 hisse değer kaybederken, 3 hissenin değeri değişmedi. Kalan hisselerden 3’ü tavan oldu.

Tavan tavanı en yüksek hisseler Teşebbüs Elektrik (GESAN), Arçelik (ARCLK) ve İş GMYO (İSGYO) oldu.

100 üzerinden en pahalı hisseler yüzde 3,10 ile Koza Gold (KOZAL), Silk Power (İPEKE) ve Sasa Polyester (SASA) olurken, dün Çemtaş (CEMTS), Şekerbank (SKBNK) ve Trabzonspor (TSPOR) gündemdeydi. . kapalı seviyeden tamamlanmıştır.

En yüksek işlem hacmine sahip hisseler 12 milyar TL ile Ereğli Demir Çelik (EREGL), 11,2 milyar TL ile Kardemir D (KRDMD) ve 10,95 milyar TL ile Türk Hava Yolları (THYAO) oldu.

Altın kritik seviyesini korurken gün sonunda 1.910 dolardan, gram altın ise 1.154 dolardan işlem gördü. Dolar/TL 18,79 ve euro/TL 20,33 oldu.

kagithane-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu