Haber

Yahşihan’da ihtiyaç sahibi ve yemek yapamayan ailelere iftar yemekleri dağıtılıyor.

Yahşihan Belediyesi, ilçede ihtiyaç sahibi, engelli veya hasta ailelere iftar öncesi yemek dağıtıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesindeki Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) Müdürlüğü, ramazan ayında daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

KAÇEP grupları, engelli, yaşlı ve yetimlerin yeterli imkanlara sahip olabilmeleri için sahada görev yapmaktadır. Ayrıca Yenişehir Mahallesi Devlet Bahçeli Bulvarı’nda kurulan iftar çadırında Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ekibi vatandaşlara yemek ikramında bulunuyor.

Yardımlaşma ve dayanışmanın bir toplumun gelişmesi için güzel bir vesile olduğunu belirten Türkyılmaz, çeşitli nedenlerle evinde yemek yapamayan vatandaşlara bu ramazan ayında da iftar dağıttıklarını söyledi.

Yahşihan’da hiçbir vatandaşın sofrasında sıcacık kalmasın diye bölgede olduklarını ve tüm kapıları çaldıklarını belirten Türkyılmaz, “Birlik ve beraberlik zamanı Ramazan’da tüm mahalle aile olacak. .Allah hepimizden tuttuğumuz oruçları kabul etsin.Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla soframız kurulacaktır.Vatandaşlarımız da destek olabilir.” tabirini kullandı.

salipazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu