Haber

ABB Meclisi ikinci toplantısını Haziran ayında gerçekleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi ikinci toplantısını Haziran ayında gerçekleştirdi.

ABB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Birinci Başkan Yardımcısı Fatih Ünal başkanlık etti.

Tutanak özetinin kabul edildiği toplantıda, Meclis Başkanlığına sunulan gündem maddeleri ve komisyon raporları oya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda gündem dışı bir konuşma yapan CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, parti olarak 28 Mayıs’ta yapılan ikinci seçimin sonuçlarına saygı duyduklarını belirterek, ülke için hayırlı olmasını diledi.

Dün gerçekleştirilen meclis toplantısında konuşan Neslihanoğlu, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Murat Köse’nin Millet İttifakı ve CHP Grubu’nu suçlayan sözler kullandığını, Cumhur İttifakı’nı desteklemeyen seçmeni suçladığını savundu.

Köse’nin birlik ve beraberlik mesajları vermesi gerektiğini belirten Neslihanoğlu, ABB Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yöneltilen açıklamaların doğru olmadığını söyledi.

Neslihanoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Köse, polemik olmadığı için söylediklerini tekrar etmeyeceğini belirterek, “Tekrar edersem yine kaçarlar” dedi.

Neslihanoğlu’nun çarpıtma ve algıdan bahsettiğini ve yöneticilerden bahsettiğini kaydeden Köse, “Milletimiz AK Parti’ye oy verse de vermese de kafamızda yer var, tercihlerine saygı duyduğumu söyledim.” söz konusu.

Konuşmasının sorularını yanıtlamak yerine farklı yönlere çekildiğine dikkat çeken Köse, şunları kaydetti:

“Bizim söylediğimiz konu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendisinin söylediği konulardı. Bu konuları söylerken çıkıp cevap verseler arkadaşlar. Burada kimse terör örgütü üzerinden siyaset yapamaz, yapmamalı da, işin özü bu. Türkiye Cumhuriyeti yapsalar bunun cevabını veririz, şunu söylüyoruz, Belediye Başkanı için sen bilsen beğenmezsin dedik, kimse de beğenmedi.”

Toplantı, diğer meclis üyelerinin gündem dışı konuşmalarıyla devam etti.

ABB Birinci Başkan Yardımcısı Ünal, Köse’nin konuşmasının ardından yarın görüşmek üzere oturumu kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu